Degustace kvalitní čokolády, zkouška výroby pralinek a diskuze v angličtině, právě takový byl čokoládový večer v kavárně Choco Café…

To, že miluji kvalitní čokoládu, o mně ví opravdu asi každý, o to více mě potěšila pozvánka na čokoládový večer pořádaný společností Tutor.


V rámci teoretické části večera jsme se seznámili s podrobnostmi o kakaových bobech. Kakaovník začíná plodit až v 5 letech, během zrání plody kakaovníku mění postupně barvy (od zelené, přes žlutou až k červené).  Na světě jsou tři  druhy stromů kakaovníku, jejich plody se odlišují kvalitou i chutí…

Po ochutnávce kakaových bobů jsme degustovali vysokoprocentní čokoládu zdejší výroby s několika originálními příchutěmi –  osobně mě nejvíce zaujalo aroma levandule (za touto čokoládou se sem budu rozhodně vracet). Kdybyste se snad chtěli pustit do výroby čokolády v domácích podmínkách ve velmi „zrychlené verzi“, koukněte na můj recept na blogu zde>>>.

Samotná výroba pralinek byla jednoduše skvělá. Vyzkoušeli jsme si plnění krémem, máčení a zdobení . Všechny kroky příprav stály za to! Navíc kolem nás na každém kroku vůně čokolády, co víc si přát?

Chtěli byste taky zažít na vlastní kůži atmosféru výroby pralinek v srdci Prahy s komentářem v angličtině? Koukněte na stránky Tutor….

Comments

comments