Láká Vás připravit si doma lehkou variantu oblíběných křupavých chips či nachos a chcete se vyhnout lepku i sacharidům? Tak právě pro Vás přináším jednoduchý recept na domácí chips ze 2 základních surovin…

Stejně jako u lowcarb pizzy (odkaz na recept zde>>>) je možné základ těsta připravit dvěma způsoby, a to buď pozvolným rozehříváním nastrouhané mozzarelly na pánvičce, nebo případně intenzivním zahřátím v mikrovlnné troubě. Obě varianty vedou ke stejnému výsledku, mikrovlnná varianta je rychlejší na přípravu.


Recept

na 2 plechy chips

  • 300g mozzarelly
  • 60g mandlové mouky
  • 0,5 lžičky himalájské soli
  • volitelně koření typu uzená paprika atd.

Postup

Při přípravě těsta na pánvičce: Mozzarellu si nadrtíme v kuchyňském robotu nadrobno a pomalu ji rozehřejeme na pánvičce v jemnou směs. Postupně přidáme rozmixované mandle, sůl a bylinky dle naší chuti.

Při přípravě těsta v mikrovlnce:  Mozzarellu si nadrtíme v kuchyňském robotu nadrobno, přidáme mandlovou moukua směs promícháme. V míse vhodné do mikrovlnky necháme těsto prohřát na plný výkon 1 minutu. Chvíli jej pak necháme odpočinout a znovu jej prohřejeme na plný výkon cca 30 sekund. Směs důkladně promícháme a dochutíme bylinkami či kořením.

Další postup společný pro obě varianty: Těsto důkladně propracujeme a mezi 2 listy pečícího papíru vyválíme v plát tlustý max 3mm a necháme jej vychladnout. Ztuhlé těchto nakrájíme na kousky dle svých preferencí, kdo má raději více propečené okraje, doporučuji více menších kousků. Jednotlivé chips rozmístíme na dva plechy s pečícím papírem – kousky by měly být od sebe minimálně 1,5 cm. Pečeme dozlatova cca 5-7 min při 180st. Od pečího papíru chipsy odlepujeme až po zchladnutí. Dobrou chuť

Pokud máte rádi malé slané chuťovky, koukněte na mé další tipy zde>>>


Lowcarb chips – Recipe: 300g mozzarella, 60g of almond flour, 0.5 teaspoons of salt

 

Comments

comments